Inne i komercyjne

Lokale do wynajęcia lub sprzedaży Chojnice i okolice

Lokal użytkowy jest dość specyficznym rodzajem nieruchomości, ponieważ podstawowym celem jego zakupu lub wynajmu okazuje się biznes. To zupełnie inny rodzaj motywacji niż w przypadku domu czy mieszkania. Nieruchomości komercyjne nie mają zatem spełniać podstawowych marzeń o posiadaniu własnego kąta, ale pozwolić realizować konkretne cele związane z biznesem.

Dlatego też musisz zwrócić uwagę na nieco inne kwestie przy wyborze optymalnego lokalu dla swojej działalności. A może zdecydujesz się na zakup działki, aby później postawić na niej dom z budynkiem usługowym? Możliwości – jak widzisz – jest więcej niż nabycie gotowego lokalu komercyjnego.

W każdym przypadku służymy naszą wiedzą i doświadczeniem. Musisz jedynie określić swoje wymagania, abyśmy wiedzieli, czego szukać.

Najnowsze oferty

Centrum Chojnic- lokal użytkowy 200 [...]

4,000.00

Centrum Chojnic -Lokal użytkowy o powierzchni ok 200 m2 do wynajęcia. Lokal użytkowy o […]

  1   200 m2

Chojnice- atrakcyjny lokal biurowo-usługowy w [...]

Chojnice – atrakcyjny lokal biurowo-usługowy w zabytkowej kamienicy. Oferujemy do wynajęcia atrakcyjny lokal biurowo-usługowy […]

Lokal handlowo-usługowy w kompleksie handlowym [...]

2,400.00

Lokal handlowo-usługowy w kompleksie handlowym przy Biedronce Oferujemy na wynajem lokal handlowo-usługowy o powierzchni […]

  1   84 m2

Chojnice – Salon kosmetyczno-fryzjerski z [...]

350,000.00

Chojnice. Sprzedam Salon fryzjersko – kosmetyczny z wyposażeniem Bardzo atrakcyjna oferta sprzedaży salonu fryzjersko-kosmetycznego […]

  1   42 m2

Lokal handlowo-usługowy w kompleksie handlowym [...]

2,400.00

Lokal handlowo-usługowy w kompleksie handlowym przy Biedronce Oferujemy na wynajem lokal handlowo-usługowy o powierzchni […]

  1   84 m2

Chojnice- atrakcyjny lokal biurowo-usługowy w [...]

Chojnice – atrakcyjny lokal biurowo-usługowy w zabytkowej kamienicy. Oferujemy do wynajęcia atrakcyjny lokal biurowo-usługowy […]

Centrum Chojnic- lokal użytkowy 200 [...]

4,000.00

Centrum Chojnic -Lokal użytkowy o powierzchni ok 200 m2 do wynajęcia. Lokal użytkowy o […]

  1   200 m2

Zakup, sprzedaż lub wynajem lokalu użytkowego rządzi się swoimi prawami

Tak naprawdę lokalem komercyjnym mogą być różnego typu budynki, które jednak spełniają określone warunki techniczne w zależności od tego, w jaki sposób pomieszczenie jest użytkowane. To mogą być zatem budynki i pomieszczenia:

Biurowe
Pomieszczenia handlowo- usługowe
Kulturalne
instytucjonalne
Sportowe
krótkiego zakwaterowania

Lokalem użytkowym może być nie tylko cała nieruchomość, ale także wydzielona z niego część jako samodzielna siedziba. Dlatego zawsze na początku pytamy o to, czy szukasz całego budynku, czy interesuje Cię wyłącznie jedno pomieszczenie.

Pamiętaj zatem, że zakup lub wynajem lokalu komercyjnego powinien być rzeczywiście dobrze przemyślany pod kilkoma względami. O ile w przypadku domów i mieszkań ogromne znaczenie ma estetyka, to już nieruchomości komercyjne powinny przede wszystkim idealnie dopasowane do specyfiki danej działalności. Drewniane podłogi są piękne, ale kompletnie nieprzydatne, jeżeli lokal ma zostać urządzony jako gabinet dentystyczny czy sklep samoobsługowy.

Dla celów własnych, a może na wynajem

Jeżeli zakup lokalu użytkowego traktujesz jako formę inwestycji, ponieważ chcesz w nim ulokować swoje oszczędności, aby po wynajęciu generował zyski dla Ciebie, to musisz przyjrzeć się wielu ważnym parametrom użytkowym. Im więcej dostępnych opcji, tym większe szanse na szybkie znalezienie klienta. Nasza firma doskonale wie, jakie pytania należy zadać, aby zakup okazał się korzystny. Zrobimy to w Twoim imieniu. Musisz przecież wiedzieć, jak szybko będziesz w stanie wynająć lokal i za ile.

Chcesz lokal użytkowy dla siebie? W takim razie poprosimy o rzuty lokalu, które są niezbędne przy projektowaniu wnętrza pod konkretny charakter działalności. Dowiemy się, jaka jest wysokość pomieszczeń, czy lokal ma niezależną i efektywną wentylację, nadaje się do prowadzenia działalności gastronomicznej lub farmaceutycznej, a nawet czy wspólnota mieszkaniowa (jeżeli lokal znajduje się np. na parterze domu wielorodzinnego) wyrazi zgodę na sprzedaż alkoholu i wystawienie krzesełek oraz stolików na zewnątrz.

Pamiętaj, że nieruchomość komercyjna może być sprzedana do natychmiastowego wykorzystania bądź z najemcą. W tym drugim przypadku przejmujesz wszelkie zobowiązania wynikające z zawartej wcześniej umowy najmu. Jednak zakup wynajętego lokalu użytkowego daje natychmiastowe dochody.

Szukanie takich ofert na własną rękę z reguły jest mało efektywne. Dlatego skorzystaj z pomocy naszej firmy, tym bardziej że dysponujemy ofertami takich lokali komercyjnych, których nie znajdziesz na portalach ogłoszeniowych. Mamy ponadto ciekawe propozycje działek, wprost idealnych pod budowę nieruchomości użytkowych.

Kilka istotnych parametrów do sprawdzenia

Lokale użytkowe do wynajęcia lub sprzedaży różnią się między sobą nie tylko cenowo. Zresztą i sama cena wynika z wielu elementów, którym z pewnością trzeba się uważnie przyjrzeć.

Po pierwsze, dobra lokalizacja, bo to od niej w głównej mierze zależy, czy biznes się rozwija z sukcesem. Chociaż z drugiej strony nie w każdej branży właśnie ten parametr jest kluczowy. Przykładowo magazyny nie muszą znajdować się w centrum miasta, natomiast powinien do nich prowadzić dogodny dojazd, aby potencjalni klienci nie musieli kluczyć po bezdrożach i wybojach.

Z kolei dla sklepów czy gabinetów usługowych najważniejsze bez wątpienia jest, aby znajdowały się w miejscach uczęszczanych przez ludzi. Serce miasta to również biura, mimo że obrzeża też stanowią dobre rozwiązanie. W każdym przypadku trzeba jednak zwrócić uwagę na dobry dojazd (nie tylko samochodowy, bo przecież nie każdy klient jest szczęśliwym posiadaczem czterech kółek), ale i możliwość swobodnego parkowania bez konieczności krążenia przez godzinę w poszukiwaniu wolnego miejsca postojowego.

Koniecznie jest przyjrzenie się stanowi wnętrza i metrażowi. To w zasadzie kluczowe czynniki brane pod uwagę w kontekście konkretnej działalności. Bez wątpienia nie opłaca się nabywać lokalu użytkowego zbyt dużego w stosunku do potrzeb, ale trzeba też uważać, aby pomieszczenia nie były za małe.

Ważne, czy nieruchomość wymaga remontu i ewentualnie w jakim zakresie – to przecież dodatkowe koszty. Szczególnie istotny okazuje się stan techniczny wszystkich instalacji, ale też stan ścian i sufitów (przecieki lub ciemne wykwity nie wróżą nic dobrego).

Warto też dokładnie oszacować opłacalność inwestycji, szczególnie w przypadku zakupu pod wynajem. Dobrze ponadto spojrzeć na nieruchomość komercyjną perspektywicznie, w kontekście rozwoju działalności.

Nie musisz tego robić na własną rękę – my Cię w tym wyręczymy!

Obsługa agencji nieruchomości Immobilia przy zakupie lub wynajmie lokali użytkowych – co zyskujesz?

Wszystkim naszym klientom zapewniamy maksymalną skuteczność działania i pełną pomoc w szukaniu oraz finalizowaniu transakcji. Dysponujemy dużą bazą ofert lokali użytkowych w Chojnicach i okolicy. Lokalny rynek nieruchomości komercyjnych nie ma dla nas żadnych tajemnic. Dlatego z pewnością razem z nami wybierzesz propozycję idealnie odpowiadającą na Twoje oczekiwania i wymagania. Wszystkie przez nas realizowane transakcje są także w pełni bezpieczne.

Skontaktuj się z nami, jeżeli szukasz lokalu użytkowego na sprzedaż lub wynajem w Chojnicach lub okolicach . Czekamy na Twój telefon lub mail.

Porównaj nieruchomości

Tytuł Cena Typ Powierzchnia Cel Pokoje