Najczęściej
zadawane
pytania

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na kilka często zadawanych nam przez klientów pytań

Poniższa sekcja FAQ z pewnością pomoże zorientować się, jak wygląda współpraca z naszym biurem nieruchomości. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odsyłamy do kontaktu z nami.

Na jakim obszarze zajmujecie się obsługą nieruchomości?

W związku z tym, że siedziba naszego biura nieruchomości znajduje się w Chojnicach, to głównym obszarem działalności w zakresie sprzedaży i wynajmu nieruchomości znajdują się w Chojnicach i okolicach  powiatu chojnickiego. Jednak nie ograniczamy się do tego miejsca. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić lub wynająć nieruchomość w kilku okolicznych miejscowościach jak  Bytów, Brusy, Charzykowy, Człuchów, Czarne, Czersk, Debrzno, Kamień Krajeński, Przechlewo, Rzeczenica, Sępólno Krajeńskie, Swornegacie ,Tuchola i inne – w tych miejscach także działa nasza agencja.

Jak wygląda proces sprzedaży nieruchomości z pośrednikiem?

Po pierwsze – potrzebna jest dokładna ocena stanu nieruchomości i jej wycena. Po drugie – wybór optymalnej strategii sprzedaży. Czasami konieczny okazuje się tzw. home staging, czyli zwiększenie wartości nieruchomości poprzez odpowiednie zabiegi (jak najniższym kosztem). Kolejny krok to zawarcie umowy pośrednictwa, która daje nam prawo do prowadzenia poszczególnych czynności. Dokładnie weryfikujemy także wszystkie dokumenty dotyczące sprzedawanej nieruchomości, w tym kwestie związane z sytuacją prawno-podatkową. Następnie przygotowujemy profesjonalne zdjęcia (lub także filmy) i sporządzamy ofertę sprzedaży. Wtedy możemy przystąpić do działań marketingowo-reklamowych, które mają na celu znalezienie kupca wystawionej nieruchomości. Pod naszym nadzorem następuje przekazanie nieruchomości nowym nabywcom. Pilnujemy każdego detalu, aby proces sprzedażowy był realizowany sprawnie, bezpiecznie i zyskownie dla klienta.

Czy do sprzedaży nieruchomości muszę dostarczyć jakieś dokumenty?

Skompletowaniem wszystkich niezbędnych odpisów i zaświadczeń zajmuje się nasze biuro nieruchomości, więc nie musisz się o nic martwić, ani niczego szukać w urzędach. Właśnie dlatego opłaca się korzystać z usług pośrednika – oszczędzasz czas, nerwy i… pieniądze.

Dlaczego muszę podpisywać umowę pośrednictwa?

Każde biuro nieruchomości ma obowiązek zawierania umów pośrednictwa z klientem, co wynika z polskiego prawodawstwa – przede wszystkim chodzi o Ustawę o gospodarce nieruchomościami (Dz. U.1997 nr 115 poz.741). Poza tym umowa zabezpiecza zarówno prawa klientów, jak i naszego biura. Umożliwia przy tym transparentne działanie.

Czy muszę znać wartość nieruchomości, którą zlecam do sprzedaży?

Nie jest to konieczne, ponieważ i tak przeprowadzamy oględziny domu, mieszkania czy lokalu na sprzedaż. Sprawdzamy też dokładnie całą dokumentację danej nieruchomości. Biorąc pod uwagę wieloletnią działalność na lokalnym rynku nieruchomości jesteśmy w stanie określić rzetelną , możliwą do osiągnięcia cenę sprzedaży. Współpracujemy także z profesjonalnymi rzeczoznawcami nieruchomości i na życzenie Klient może zlecić wykonanie wyceny licencjonowanemu rzeczoznawcy.

Co muszę zrobić, jeżeli widzę na stronie ciekawą ofertę i chcę ją obejrzeć?

Po prostu skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości – poprzez formularz zamieszczony na stronie, mailowo czy telefonicznie. Umówimy się na konkretny termin wizytacji wybranego  domu, mieszkania czy lokalu. Oczywiście wcześniej ze względów formalnych konieczne jest złożenie podpisu na umowie pośrednictwa.

Jak kupuje się nieruchomość z pośrednikiem?

Jeżeli tylko znamy Twoje wymagania i budżet, jesteśmy w stanie przedstawić najlepsze oferty. Później jeździmy z Tobą na prezentację danej nieruchomości. Kiedy podejmiesz decyzję o zakupie wybranej oferty, to podejmujemy negocjacje w Twoim imieniu. Pomagamy również w uzyskaniu kredytu hipotecznego i sprawujemy pieczę nad finalizacją transakcji. Współpracujemy także z kancelariami  notarialnymi  , więc zajmujemy się zarówno ustaleniem dogodnego terminu u notariusza oraz zgromadzeniem niezbędnej dokumentacji.

Co daje pewność zabezpieczenia moich interesów?

Po pierwsze – nasze doświadczenie w przeprowadzaniu transakcji na lokalnym rynku nieruchomości. Po drugie nasze biuro prowadzi licencjonowany pośrednik – Agnieszka Opiela, która łączy wiedzę  zawodową   z  dbałością o wysoką jakość  obsługi klienta. Po trzecie – profesjonalne i indywidualne podejście do każdej transakcji. Nigdy nie zaniedbujemy wnikliwej analizy sytuacji prawnej i dokumentacji danej nieruchomości. Po czwarte – nasze biuro nieruchomości ma ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za wszystkie przez nas wykonywane czynności pośrednictwa.

Porównaj nieruchomości

Tytuł Cena Typ Powierzchnia Cel Pokoje